14. decembrī no 10.00 līdz 16.00 LU Botāniskajā dārzā notiks Ziemassvētku tirdziņš. Ieeja tirdziņā bez maksas.

Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājiem LU Botāniskajā dārzā, Rīgā, Kandavas ielā 2, būs iespēja izraudzīties dāvanas gan sev, gan tuviniekiem. Tirdziņš darbosies gan pasākuma telpā Šķūnis, gan botāniskā dārza brīvdabas teritorijā. 

Ieeja Ziemassvētku tirdziņā bez maksas (ieejas biļete jāiegādājas tikai ieejai Augu māju siltumnīcās; ieejas biļetēm 14. decembrī tiks piemērota 15% atlaide no standarta ieejas biļetes cenas botāniskajā dārzā). 

Pasākuma programma:

  • 10.00-16.00 Ziemassvētku tirdziņš Šķūnī un brīvdabas teritorijā
  • 11.00-15.00 Zasulauka-Šampētera biedrības sietspiedes darbnīca Palmu mājas 2. stāvā 

Apmaiņā pret stāstu par Zasulauku (apkaime, kurā atrodas arī LU Botāniskais dārzs) vai Šampēteri varēsi apdrukāt auduma maisiņu vai citu līdzpaņemtu gaišu audumu, piemēram, kreklu, ar savas apkaimes piederības zīmi. Steidzīgākajiem būs iespēja iemainīt savu stāstu pret jau gatavu apkaimes raksturojošu suvenīru. Dalība darbnīcā bez maksas. Darbnīcu rīko biedrība "Zasulaukam un Šampēterim". Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

  • 13.00 Ziemassvētku ekskursija Augu mājās

Augu māju kompleksu veido trīs siltumnīcas - Subtropu, Tropu un Sukulentu siltumnīca. Gadu gaitā Augu māju kolekcija ir izaugusi līdz aptuveni 1400 dažādiem augiem - īsta augu mīļotāju paradīze! Gids ekskursijas dalībniekus iepazīstinās tuvāk ar Augu mājām, ļaujot atklāt interesantas detaļas, kas ikdienā apmeklētājiem var paslīdēt garām nemanītas, dalīsies stāstos par Augu mājām un to iemītniekiem, kā arī kopumā ļaus paraudzīties uz Botānisko dārzu no jauna rakursa. Vietu skaits ekskursijā ir ierobežots. Dalības maksa ekskursijā: 2 EUR (gida pakalpojumi) + ieejas biļete Augu mājās; bērniem līdz 6 gadu vecumam dalība ekskursijā ir bez maksas

Dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš.
Pieteikšanās:
1) elektroniskajā pieteikuma anketā šeit: goo.gl/gaevsN
2) rakstot uz e-pastu agnese.reke@lu.lv
3) darba dienās 9.00-17.00 zvanot uz telefona numuru 67450860 

Tirgotāju pieteikšanās līdz 30.novembrim, rakstot uz e-pastu: dainuvite.roginska@lu.lv. Līdz 24. novembrim dalības maksa tirdziņā - 20 EUR, no 25. novembra - 30 EUR. 

Dalīties