Foto: Ēriks Bārs

Sākot ar 12. decembri LU Botāniskajā dārzā tiks atvērta pastaigu taka “Ziemas gaismas dārzs”. Maģiskā pasaka "Ziemas Gaismas dārzs" būs distancēta pastaiga, kurā Latvijas labākie gaismu mākslinieki pārvērtīs pasauli sev apkārt.

Kopā pastaigā būs iespējams apskatīt 20 gaismas instalācijas, kuras veidojuši labākie Latvijas gaismotāji, kas pieredzi guvuši teātros, pasākumu nozarē, kino un multimediālos projektos. “Šis laiks gaismu profesionāļiem Latvijā nav viegls – kopš marta viņu darbs ir ierobežots, taču ikvienam māksliniekam ir nepieciešama jaunrade – distancētā pastaigu taka dos iespēju gaismu māksliniekiem kaut attālināti, bet satikt savu skatītāju”, par pastaigu taku stāsta Mārcis Gulbis, projekta autors.

Gaismas instalācijas gaismas pastaigā veidos Kārlis Kaupužs, Kaspars Hercmanis, Jūlija Bondarenko, Andrejs Dubkovs, Jānis Pētersons, Vilnis Valle, Kārlis Ozoliņš, Oskars Timbars, Those Guys Lighting, Kristaps Bunga, Harijs Zālītis, Patriks Piternieks, Kalvis Kampenuss, Rihards Popovs un citi Latvijas gaismu mākslinieki.

Pēc pastaigu takas apmeklējuma, apmeklētājiem būs iespējams nobalsot par kādu no gaismas instalācijām - 9% no katras biļetes ieņēmumiem tiks novirzīti tās gaismas instalācijas autoram (vai viņa izvēlētam labdarības projektam), par kuru apmeklētājs nobalsos.

Pastaigu taka “Ziemas gaismas dārzs” būs apskatāma LU Botāniskajā dārzā jau otro reizi gan decembrī, gan janvārī. Lai nodrošinātu epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanu un garantētu 100% drošību takas apmeklētājiem, takas rīkotāji ir noteikuši 10 metru distancēšanās pienākumu katrai mājsaimniecībai, kas apmeklēs Ziemas Gaismas dārzu. Lai izvairītos no jebkādas iespējamas papildu pulcešanās, ieejas biļetes uz pastaigu taku tiks tirgotas ar individualizētu ieejas laiku katrai mājsaimniecībai atsevišķi un tikai iepriekšpārdošanā.

Pastaigu takas ieejas biļešu cenas būs no 6 līdz 10 eiro katrai personai un tās būs pieejamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības sistēmā https://www.bilesuparadize.lv/lv/. Pastaigas apmeklējums bērniem līdz 7 gadu vecumam un invalīdiem (uzrādot apliecību) - bez maksas. Pastaigas laikā LU Botāniskā dārza abonementi un ielūgumi nav derīgi, pastaigu taka var tikt ierobežota un/vai slēgta nelabvēlīgu laika apstākļu vai tehnisku iemeslu dēļ. LU Botāniskajā dārzā ievest mājdzīvniekus nav atļauts.

Pastaigas biļetes tiek pārdotas tā, lai nodrošinātu distancēšanos mājsaimniecībām. Apmeklētājiem uz pastaigu taku jāierodas uz biļetes norādītajā laikā, pastaiga tiek organizēta, ievērojot vienvirziena kustību, pastaigas apmeklētāji apņemas ievērot epidemioloģiskos drošības noteikumus un slimības simptomu gadījumā pastaigu neapmeklēt.

Vairāk informācijas: https://www.ziemasgaismasdarzs.lv

Biļetes iespējams iegādāties: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/21267

Pasākumu organizē: https://untitled.lv/

Dalīties