Pavasaris LU Botāniskajā dārzā ir pienācis ar ilgi gaidītu notikumu – martā notiks telpaugu kopšanas kurss. Kurss “Telpaugu kopšana” ir Latvijas Universitātes Interešu izglītības programma, kas būs piemērota gan tiem, kam ikdienas darbs ir saistīts ar augu kopšanu, gan tiem, kas telpaugus audzē savam priekam. Kursā paredzētas gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Dalībai kursā jāpiesakās iepriekš.

Tev patīk apzaļumot telpas savās mājās un veikalos Tevi pārņem nepārvarama vēlme papildināt savu kolekciju ar vēl kādu augu? Vēlies saprast, kā tikt galā ar problēmām, kas skārušas Tavus iemīļotos istabas augus? Vai esi tikai apzaļumošanas procesa sākuma stadijā un vēlies uzzināt, kā izvēlēties piemērotākos telpaugus? Varbūt Tavs ikdienas darbs ir saistīts ar augu aprūpi? Ja atbilde uz kādu no jautājumiem bija pozitīva, LU Interešu izglītības programma “Telpaugu kopšana” būs piemērota Tev!

Kurss sastāvēs no četrām nodarbībām. Nodarbības paredzētas 22., 25., 29. martā un 1. aprīlī no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Kursu vadīs LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciāliste Ingūna Gudrupa. Visas nodarbības notiks LU Botāniskā dārza teritorijā. Noslēgumā visi dalībnieki, kas kursu būs veiksmīgi apguvuši, saņems Latvijas Universitātes apliecību par interešu izglītības programmas apguvi.

Nodarbībās tiks sniegtas zināšanas par telpaugiem nepieciešamajiem augšanas apstākļiem un to izvēli atbilstoši telpai. Dalībnieki pilnveidos un papildinās prasmes telpaugu kopšanā, apgūstot pareizu augsnes maisījumu sagatavošanu, augu apgriešanu, pārstādīšanu, pareizu podu izvēli, augu pavairošanu, kaitēkļu apkarošanu un mēslošanu.

Lekcijas tiks organizētas interaktīvā formā - dalībniekiem būs iespēja gan apmainīties ar pieredzi savstarpēji, gan konsultēties ar LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciālisti Ingūnu Gudrupu par sev aktuālajiem telpaugu jautājumiem. 

Dalības maksa lekciju ciklā 1 personai: 80 EUR (Cenā iekļauts visu nodarbību apmeklējums, ieeja LU Botāniskajā dārzā, augsnes substrāti, augi un citi praktiskajām nodarbībām nepieciešamie materiāli. Dalībniekiem pašiem jānodrošina tikai trauks sukulentu kompozīcijas stādīšanai). LU studentiem maksa ir 66.12 EUR. Dalības maksa jāsedz vienā maksājuma reizē pirms pirmās lekcijas norises.

Pieteikšanās forma: BRĪVU VIETU "TELPAUGU KOPŠANAS" KURSĀ VAIRS NAV! PALDIES PAR IZRĀDĪTO INTERESI!

Lūgums ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots. Dalībai nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Plašāka informācija: lina.krike@lu.lv

Dalīties