Vai zināt, kādu jautājumu mums uzdod visbiežāk? Manam mīlulim birst lapas, kas tam varētu kaitēt?

Zinātkārajiem “istabas puķes” mīlošiem cilvēkiem vairākas reizes gadā piedāvājam telpaugu kopšanas kursus. Tajos iespējams uzzināt par audzēšanu, pavairošanu un citām augu labturības lietām: no sēklas līdz pat veselīgam ilgdzīvotājam.

Šogad pirmais kurss notiek martā. To vada Latvijā viena no viszinošākajām un pieredzes bagātākajām speciālistēm – Augu māju vadītāja Mg. biol. Ingūna Gudrupa. Varbūt neaizdomājamies, bet mūsu mājās augošās papardes, kaktusi, orhidejas, gumijkoki un naudas koki, līdakastes, hipeastri, mājas svētības, mirtes un daudzi citi – būtībā ir tropu un subtropu augi, kā arī no to sugām radītās šķirnes ar krāšņākām lapām vai ziediem, nekā savvaļas formām. Ingūnai ir ne tikai ilggadīga pieredze, strādājot siltumnīcās ar tropu un subtropu augu kolekcijām, bet arī zināšanas botānikā un, kas ļoti būtiski – augu fizioloģijā. Tās viņai ļauj saprast, kā augi elpo, barojas, vairojas, ar vienu vārdu sakot, dzīvo. Līdz ar to Ingūna spēj izskaidrot, kādēļ kāds augs mēdz pārsteigt tā kopēju, birdinot lapas, neziedot, stīdzējot, sveicinot ar pleķainām lapām un citādāk izpaužot neapmierinātību ar pastāvošo kārtību, kā arī ieteikt, kas ir jādara, lai augam sarūpētu piemērotākos apstākļus.

Kursā “Telpaugu kopšana” Ingūna stāsta un rāda, ļauj izmēģināt roku pašiem, kā rezultātā katrs uzzina kaut ko jaunu un par piemiņu papildina arī savu personīgo telpaugu klāstu. Šajā kursā ir vairākas aktuālas tēmas: par augiem piemērotākajiem augšanas apstākļiem – vēsām un siltām telpām, par apgaismojumu, augsni, mēslošanu un laistīšanu, kas rada izpratni par piemērotāko augu izvēli savai telpai. Nodarbībās var uzzināt, kā kopt un audzēt populārākās orhidejas, kukaiņēdājaugus, kaktusus un citus tuksnešu augus, kā arī mums eksotiskos augļaugus.

Katrā kursā nodarbības notiek vienu dienu nedēļā – kopā četras nedēļas pa trīs stundām katrā reizē. To beidzot, tie, kuri vēlas, nokārtodami pārbaudījumu par apgūto kursu, saņem Latvijas Universitātes apliecinājumu. Kursos parasti satiekas gan tie, kuri lolo savas istabas mīlules, gan arī tie, kuri rūpējas par biroju un publisku telpu zaļo rotu. Šopavasar ir paredzēti vēl divi telpaugu kopšanas kursi: pirmie sāksies 28. martā, bet otrie 9. maijā. Tiem varēsiet pieteikties, sekojot ziņām LU Botāniskā dārza mājas lapā un sociālajos tīklos.